11.00–16.00 val.

Virtualios bibliotekos ELVIS pristatymas

Prie pagrindinio bibliotekos įėjimo (laiptų)

Jūsų lauks virtualios bibliotekos ELVIS autobusiukas su pristatymu.

ELVIS (Elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) – tai virtuali biblioteka, skirta žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto.

ELVIS fonduose saugoma tūkstančiai populiarių įgarsintų knygų (tarp jų – ir įgarsintos knygos, skirtos vaikams), įgarsintų žurnalų, filmų su garsiniu vaizdavimu, skaitmeninių knygų (PDF, DAISY, EPUB formatais), skaitmeninių Brailio leidinių, garso spektaklių.

Organizatorė – Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB).

12.00–16.00 val.

Piešimas ant veidų

II aukšto fojė

Interaktyvus knygelės „Šiaulių herojai“ pristatymas

Periodikos skaitykla

Sužinok, kokie herojai gyveno Šiauliuose ir atrask ypatingą galią.

Knygelė pasakoja apie išskirtines asmenybes, susijusias su Šiauliais, – istorijos veikėjus, rašytojus, kovotojus už laisvę, maištininkus, miesto statytojus, išradėjus, menininkus ir tuos, kurie savo darbais bei drąsiomis idėjomis įkvėpė kitus.

Kviečiame vaikus ieškoti herojiškumo savyje, nusipiešti savo kaukę, įamžinti savo galią prie fotosienelės ir sužinoti kokie herojai gyveno Šiauliuose.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus.

12.00–15.00 val.

Žaidimas-edukacija

Vaikų abonementas

Užsiėmime pasitelkiami mokslininkų rekomenduojami efektyviausi kūdikių ir iki mokyklinio amžiaus vaikų lavinimo(si) būdai: laisvas žaidimas, neuroedukaciniais metodais paremtas piešimas, procesinė kūryba ir eksperimentai.

Sensoriniai žaidimai nepaliks abejingų nei pačių mažiausiųjų, nei suaugusiųjų! Tai ir žaidimas, ir lavinimas, ir terapija!

Organizatorė – Vaikų kūrybingumo ugdymo studija „Kuria vaikai“.

Ženkliukų gamyba „Knygos herojus“

Vaikų abonementas

Kviečiame išlaisvinti kūrybą, vaizduotę ir edukacijos metu pasigaminti unikalų, vienetinį įsegamą aksesuarą su savo mėgstamu knygos herojumi, kuris papuoš Jūsų rūbą, kepurę, kuprinę arba tiesiog papildys Jūsų ženkliukų kolekciją.

Organizatorė – Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka.

Odos apyrankių dirbtuvėlės

Periodikos skaitykla

Apyrankės – ne tik papuošalai, bet ir amuletai, pasižymintys magiškomis apsauginėmis galiomis. Apvydamos žmogaus riešą, jos gali ne tik apsaugoti jį nuo blogos akies, bet ir suteikti jėgų ir energijos. Užsiėmimo metu gaminsime apyrankes iš spalvotų odos juostelių, gėlyčių. Savo rankomis pagamintą originalų daiktą mugės lankytojai galės nešioti ar padovanoti.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus.

Camera obscura

III a. galerija

Camera obscura (lot. tamsus kambarys) – tai vienas seniausių optinių prietaisų, kuriame šviesa, prasiskverbusi pro nedidelę skylutę, ant visiškai tamsios patalpos sienos projektuoja apverstą daikto atvaizdą.

Smalsiausius lankytojus kviečiame pasidaryti nuotrauką taip, kaip ji buvo daroma anksčiau, tačiau naudojant išmanųjį telefoną!

Kaip tai įmanoma? Užsukite, mes mielai parodysime ir papasakosime.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus.

12.00–18.00 val.

Pažintinės-kūrybinės dirbtuvės su japonišku konstruktoriumi „LaQ“

II a. fojė

Visus besidominčius konstravimu ir norinčius išmokti konstruoti su japonišku konstruktoriumi „𝗟𝗮𝗤“, kviečiame į pažintines-kūrybines dirbtuves, kurias organizuoja ŽAISLAI+.

Dirbtuvių metu vaikai išbandys japonišką konstruktorių „LaQ“, susipažins su konstravimo principais, išmoks suprasti konstravimo schemas.

Konstruojant „LaQ“ vaikai mokosi atskleisti savo kūrybingumą, išreikšti savo idėjas ir fantaziją.

Į dirbtuves kviečiame dalyvauti vaikus nuo 𝟰 𝗺𝗲𝘁𝘂̨ amžiaus.

𝗞𝗶𝗲𝗸𝘃𝗶𝗲𝗻𝗮𝘀 𝗱𝗶𝗿𝗯𝘁𝘂𝘃𝗶𝘂̨ 𝗱𝗮𝗹𝘆𝘃𝗶𝘀 𝗴𝗮𝘂𝘀 𝗱𝗶𝗽𝗹𝗼𝗺𝗮̨.

Organizatorius – parduotuvė „Žaislai+“.

14.00–15.00 val.

Knygos ,,Mikropolis‘‘ pristatymas ir edukacija apie mikroorganizmų pasaulį

Jaunimo ir edukacijų erdvė

Urtė Starkevič pristatys savo knygą ,,Mikropolis‘‘ apie bakterijas ir jų pašėlusius nuotykius žmonių pasaulyje. Autorė jau tryliką metų dirba mokslinį darbą laboratorijoje ir kiekvieną dieną atlieka ypatingus eksperimentus su bakterijomis. Ji mielai supažindins savo mylimus skaitytojus su biotechnologijos mokslu. Susitikimo metu bus galima pamatyti ir tikrų laboratorinių indų bei bakterijų nuotraukų. Ateikite ir patys įsitikinsite koks nuostabus MIKROORGANIZMŲ PASAULIS!

Organizatorė – mokslininkė Urtė Starkevič.

15.00–18.00 val.

Tarpukario Lietuvos pradžios mokykla. Dailyraščio ir lietuvių kalbos pamokos

Periodikos skaitykla

  • Raštas – vienas iš svarbiausių žmonijos atradimų. Tačiau svarbu ne tik taisyklingai, bet ir gražiai rašyti. O tai jau – mokslas. Dalyviai, atsisėdę į tarpukario laikų mokyklinį suolą,  keistai suliniuotame sąsiuvinyje plunksnakočiu galės vieną po kitos raityti dailias raideles.
  • Gimtoji kalba, aplinkos ir Tėvynės pažinimas – tautinės mokyklos pagrindas, jos branduolys. Lietuvių kalbos pamokėlėje ugdoma meilė ir pagarba savo Tėvynei ir tautai. Lankytojai galės persirengti karių apranga, susipažinti, kokiais ginklais kovėsi mūsų protėviai, ir fotografuotis.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus.

Nori susipažinti su vikingais? Ateik į „Vikingų kaimą“

II aukšto fojė

Užsiėmimo dalyviai susipažins su senoviniais drabužiais pasipuošusiu edukatoriumi, sužinos stalo žaidimų atsiradimo istoriją nuo senovės Egipto iki vėlyvųjų viduramžių bei patys aktyviai dalyvaus: mokysis ir mokys vieni kitus žaidimų taisyklių, žaisdami mokysis ne tik laimėti, bet ir pralaimėti, lavins loginį, strateginį mąstymą, bendravimo įgūdžius.
Dalyviai galės išmėginti įvairiausius viduramžių Europoje ir Lietuvoje mėgtus žaidimus, kuriuos žaisdavo ne tik vaikai, bet ir suaugusieji: „burzgulių“ ūžimą, „sukučių“ varžybas, avies šokikaulių mėtymo rungtynes ir kt.

Organizatorius – „Vikingų kaimas“.

Kriaučiukų dirbtuvėlės „Nykštukas ir draugai“

Vaikų abonementas

Edukacijos dalyviai susipažins su keliais lėlyčių kūrimo būdais: lėlyčių- šaukštelių konstravimu ir lėlyčių dekoravimu. Spalvikliu pieš veidelio emocijas. Išbandys rūbelių puošimą, įsiūs sagas, dygsniuos audinį siūlais. Vers karoliukus ant vielutės, iš jų gamins rankytes ir kojytes. Mokysis pinti kasytes iš mezgimo siūlų. Galės puošti mažas rankines su veidukais, kurti kūnelį prie jų. Kurs įvairius personažus: nykštuką, princesę, kiškutį, voriuką, švelnutį iš kailiuko ir kt.

Organizatorė – pedagogė, tautodailininkė Asta Liaudanskienė.

Knygos skirtuko gimimas

Vaikų abonementas

Edukacija 7–10 klasių mokiniams.

Organizatorė – Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka.

Smėlio edukacija „Spalvotos kopos“

Vaikų abonementas

Edukacija 1–5 klasių mokiniams.Edukaciniame užsiėmime vaikai patirs kūrybinį eksperimentą: išmėgins įvairias raiškos ir komunikavimo formas, išbandys kūrėjo ir stebėtojo vaidmenis. Bus ugdomas ir puoselėjamas mokinio vidinis pasaulis, lavinami meninės raiškos gebėjimai ir vaizduotė, puoselėjamas estetinis jausmas.

Organizatorė – Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka.

Svarbu tėveliams! 4–7 metų vaikus nuo 12 iki 18 val. galėsite palikti „Kibi ribi“ erdvėje, kur juos prižiūrės bibliotekos darbuotojai.